Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LC665JN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LC665JN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LC665JN
| Part No | LC665JN |
|---|---|
| Manufacturer | Apex Tool Group |
| Description | CUTTER TIP ANGLED FLUSH 4.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Flush |
|---|---|
| Length - Overall: | 4.50" (114.3mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tip (End) Cutter Angled Flush 4.50" (114.3mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Weight: | 0.1 lb (45.36g) |
| Shape: | Angled |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Xcelite® |
| Type: | Tip (End) |
| Other Names: | LC665J LC665J-ND |
| Features: | ESD Safe |
| Capacity: | 25 AWG |
Introduce
We can supply LC665JN , send us a request quote to request LC665JN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LC665JN.The price and lead time for LC665JN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LC665JN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





