Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LBEH5HMZPC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LBEH5HMZPC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LBEH5HMZPC
| Part No | LBEH5HMZPC |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | SINGLE-CHIP 5G WI-FI 802.11A/B/G |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Detailed Description: | IC RF TxRx Only Bluetooth, WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth v4.0 2.4GHz |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 3.6V |
| Data Rate (Max): | 390Mbps |
| Memory Size: | - |
| Sensitivity: | -76dBm |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Current - Receiving: | 100mA ~ 160mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Transmitting: | 300mA ~ 350mA |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | UART |
| Type: | TxRx Only |
| RF Family/Standard: | Bluetooth, WiFi |
| Protocol: | 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth v4.0 |
| Power - Output: | 19dBm |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C |
| Modulation: | - |
Introduce
We can supply LBEH5HMZPC , send us a request quote to request LBEH5HMZPC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LBEH5HMZPC.The price and lead time for LBEH5HMZPC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LBEH5HMZPC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





