Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LAN7850T/8JX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LAN7850T/8JX with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAN7850T/8JX
| Part No | LAN7850T/8JX |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC ETHERNET CONTROLLER 48SQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 56-VFQFN Exposed Pad |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 56-SQFN (8x8) |
| Standards: | USB 2.0 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Ethernet Bridge, USB to Ethernet USB 2.0 USB Interface 56-SQFN (8x8) |
| Voltage - Supply: | 1.8V, 3.3V |
| Interface: | USB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Bridge, USB to Ethernet |
| Series: | - |
| Current - Supply: | 60mA |
| Other Names: | LAN7850T/8JX-ND LAN7850T/8JXTR |
| Protocol: | Ethernet |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply LAN7850T/8JX , send us a request quote to request LAN7850T/8JX pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LAN7850T/8JX.The price and lead time for LAN7850T/8JX depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LAN7850T/8JX.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





