Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L99PM62GXPTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy L99PM62GXPTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
L99PM62GXPTR
| Part No | L99PM62GXPTR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC PTS SMARTPOWER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Automotive |
|---|---|
| Package / Case: | 36-PowerFSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | PowerSSO-36 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Automotive PMIC PowerSSO-36 |
| Voltage - Supply: | 6 V ~ 18 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 42 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | L99PM62 |
| Current - Supply: | 6mA |
| Other Names: | 497-16990-2 L99PM62GXPTR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
Introduce
We can supply L99PM62GXPTR , send us a request quote to request L99PM62GXPTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L99PM62GXPTR.The price and lead time for L99PM62GXPTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part L99PM62GXPTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






