Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy L203011TS03Q with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy L203011TS03Q with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
L203011TS03Q
| Part No | L203011TS03Q |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Description | SWITCH SLIDE DP3T 4A 125V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mechanical Life: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Switch Function: | On-On-On |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Electrical Life: | 10,000 Cycles |
| Termination Style: | Solder Lug |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Force: | - |
| Actuator Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 65°C |
| Contact Material: | Copper |
| Current Rating: | 4A (AC/DC) |
| Circuit: | DP3T |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Slide Switch DP3T Panel Mount |
| Actuator Type: | Standard |
| Contact Timing: | Not Specified |
| Actuator Length: | 5.08mm |
| Series: | L |
| Voltage Rating - DC: | 28V |
| Other Names: | CKN11877 L203011TS03Q-ND |
| Voltage Rating - AC: | 125V |
| Switch Travel: | 4.06mm |
| Contact Finish: | Silver |
Introduce
We can supply L203011TS03Q , send us a request quote to request L203011TS03Q pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number L203011TS03Q.The price and lead time for L203011TS03Q depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part L203011TS03Q.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






