Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KS21257L3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KS21257L3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
KS21257L3
| Part No | KS21257L3 |
|---|---|
| Manufacturer | Jonard Tools |
| Description | PLIERS COMBO LONG NOSE 6.5" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Tool Type: | Combination |
| Tip - Type: | Long Nose |
| Series: | - |
| Length: | 6.50" (165.1mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Combination Pliers Long Nose Partially Serrated 6.50" (165.1mm) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Features: | Crushing Slot, Includes Cutter, Soft Grips, Stripping Hole |
| Weight: | 0.411 lb (186.43g) |
| Tip - Shape: | Straight |
| Jaw - Type: | Partially Serrated |
Introduce
We can supply KS21257L3 , send us a request quote to request KS21257L3 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KS21257L3.The price and lead time for KS21257L3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part KS21257L3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






