Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KNS701BA1/8 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KNS701BA1/8 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
KNS701BA1/8
| Part No | KNS701BA1/8 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | KNOB KNURLED W/SKRT 0.126" METAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Shaft Size: | 0.126" (3.20mm) |
|---|---|
| Height: | 0.625" (15.88mm) |
| Diameter: | 0.750" (19.05mm), 1.120" (28.45mm) Skirt |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Indicator: | Arrow on Skirt |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Style: | Cylindrical with Skirt |
| Color: | Black, Natural |
| Series: | KNS |
| Type: | Knurled, Straight |
| Other Names: | 8-1437622-1 |
| Material: | Metal |
| Features: | 6-32 Set Screw (2) |
Introduce
We can supply KNS701BA1/8 , send us a request quote to request KNS701BA1/8 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KNS701BA1/8.The price and lead time for KNS701BA1/8 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part KNS701BA1/8.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






