Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KNH16C105DB5TS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KNH16C105DB5TS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
KNH16C105DB5TS
| Part No | KNH16C105DB5TS |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FILTER LC 1UF SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | 0.028" (0.70mm) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current: | 2A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LC EMI Filter Low Pass C = 1µF 2A 0603 (1608 Metric) |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Filter Order: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | KNH, Kyocera |
| Attenuation Value: | - |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 478-6879-2 |
| Technology: | LC |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Values: | C = 1µF |
| ESD Protection: | No |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply KNH16C105DB5TS , send us a request quote to request KNH16C105DB5TS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KNH16C105DB5TS.The price and lead time for KNH16C105DB5TS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part KNH16C105DB5TS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





