Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy KNA16150C33MA7TS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy KNA16150C33MA7TS with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
KNA16150C33MA7TS
| Part No | KNA16150C33MA7TS |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FILTER LC 33PF 150MHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
|---|---|
| Height: | 0.024" (0.60mm) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current: | 35mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LC EMI Filter Low Pass C = 33pF 35mA 0603 (1608 Metric), Array, 10 PC Pad |
| Resistance - Channel (Ohms): | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Filter Order: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | KNA, Kyocera |
| Attenuation Value: | 25dB @ 800MHz ~ 1GHz |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 1253-1062-2 |
| Technology: | LC |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Values: | C = 33pF |
| ESD Protection: | No |
| Center / Cutoff Frequency: | 150MHz (Cutoff) |
Introduce
We can supply KNA16150C33MA7TS , send us a request quote to request KNA16150C33MA7TS pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number KNA16150C33MA7TS.The price and lead time for KNA16150C33MA7TS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part KNA16150C33MA7TS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





