Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JS48F4400P0TB00A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy JS48F4400P0TB00A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
JS48F4400P0TB00A
| Part No | JS48F4400P0TB00A |
|---|---|
| Manufacturer | Micron Technology |
| Description | IC FLASH 512M PARALLEL 56TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 56-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 85ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 56-TSOP (14x20) |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NOR Memory IC 512Mb (32M x 16) Parallel 40MHz 85ns 56-TSOP (14x20) |
| Voltage - Supply: | 2.3 V ~ 3.6 V |
| Clock Frequency: | 40MHz |
| Memory Size: | 512Mb (32M x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 85ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | StrataFlash™ |
| Base Part Number: | 48F4400P0 |
| Other Names: | 887798 887798-ND JS48F4400P0TB00887798 |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NOR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TC) |
Introduce
We can supply JS48F4400P0TB00A , send us a request quote to request JS48F4400P0TB00A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JS48F4400P0TB00A.The price and lead time for JS48F4400P0TB00A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part JS48F4400P0TB00A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





