Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JR28F064M29EWBA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy JR28F064M29EWBA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
JR28F064M29EWBA
| Part No | JR28F064M29EWBA |
|---|---|
| Manufacturer | Micron Technology |
| Description | IC FLASH 64M PARALLEL 48TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 70ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 48-TSOP |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NOR Memory IC 64Mb (8M x 8, 4M x 16) Parallel 70ns 48-TSOP |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Memory Size: | 64Mb (8M x 8, 4M x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 70ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | JR28F064 |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NOR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply JR28F064M29EWBA , send us a request quote to request JR28F064M29EWBA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JR28F064M29EWBA.The price and lead time for JR28F064M29EWBA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part JR28F064M29EWBA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





