Buy JPS130PS15 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
JPS130PS15
| Part No | JPS130PS15 |
|---|---|
| Manufacturer | XP Power |
| Description | AC/DC CONVERTER 15V 100W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Current - Output (Max): | 7A |
| Detailed Description: | Open Frame AC DC Converter 1 Output 15V 7A 90 ~ 264 VAC Input |
| Voltage - Isolation: | 3000V |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Efficiency: | 90% |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | - |
| Size / Dimension: | 5.00" L x 3.00" W x 1.18" H (127.0mm x 76.2mm x 30.0mm) |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Series: | * |
| Voltage - Output 4: | - |
| Power (Watts): | 100W (130W Forced Air) |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Open Frame |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Number of Outputs: | 1 |
| Approvals: | CE |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (With Derating) |