Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JF2-B3A3-DR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy JF2-B3A3-DR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
JF2-B3A3-DR
| Part No | JF2-B3A3-DR |
|---|---|
| Manufacturer | Navman Wireless (Telit Wireless Solutions) |
| Description | MODULE GPS RECEIVER SSIV |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Modulation or Protocol: | GPS |
| Package / Case: | Module |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - RF Receiver GPS 1.575GHz -163dBm On-Board, Trace Module |
| Voltage - Supply: | 1.79 ~ 1.9VDC |
| Data Rate (Max): | - |
| Memory Size: | 1.25M (64K x 20)(128K x 10) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Antenna Connector: | On-Board, Trace |
| Sensitivity: | -163dBm |
| Frequency: | 1.575GHz |
| Current - Receiving: | 37mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Data Interface: | I²C, UART, SPI, 1PPS |
| Other Names: | 943-1012-6 |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply JF2-B3A3-DR , send us a request quote to request JF2-B3A3-DR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JF2-B3A3-DR.The price and lead time for JF2-B3A3-DR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part JF2-B3A3-DR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






