Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy JCAS050.XP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy JCAS050.XP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
JCAS050.XP
| Part No | JCAS050.XP |
|---|---|
| Manufacturer | Hamlin / Littelfuse |
| Description | FUSE AUTO 50A 32VAC/VDC 5PK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Auto Link |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Automotive |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.555" L x 0.472" W x 1.063" H (14.10mm x 12.00mm x 27.00mm) |
| Color: | Red |
| Series: | JCASE™ 495 |
| Voltage Rating - DC: | 32V |
| Other Names: | JCAS050XP |
| Voltage Rating - AC: | 32V |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 50A |
Introduce
We can supply JCAS050.XP , send us a request quote to request JCAS050.XP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number JCAS050.XP.The price and lead time for JCAS050.XP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part JCAS050.XP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






