Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy J884 PLAIN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy J884 PLAIN with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
J884 PLAIN
| Part No | J884 PLAIN |
|---|---|
| Manufacturer | LMB Heeger, Inc. |
| Description | CHASSIS ALUM UNPAINTED 10"LX6"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 3.500" (88.90mm) |
|---|---|
| Container Type: | Chassis |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Chassis Metal, Aluminum Unpainted U Shaped Pieces 10.000" L x 6.000" W (254.00mm x 152.40mm) X 3.500" (88.90mm) |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | - |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 10.000" L x 6.000" W (254.00mm x 152.40mm) |
| Color: | Unpainted |
| Series: | Jiffy Box |
| Thickness: | 0.040" (1.02mm) |
| Other Names: | J-884 J-884 PL/UNPD J884PLUNPD L121 |
| Material: | Metal, Aluminum |
| Design: | U Shaped Pieces |
| Features: | - |
| Area (L x W): | 60.0 in² (387 cm²) |
Introduce
We can supply J884 PLAIN , send us a request quote to request J884 PLAIN pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number J884 PLAIN.The price and lead time for J884 PLAIN depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part J884 PLAIN.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





