Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IXYN82N120C3H1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IXYN82N120C3H1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IXYN82N120C3H1
| Part No | IXYN82N120C3H1 |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS Corporation |
| Description | IGBT MODULE 1200V 105A SOT227B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-227-4, miniBLOC |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Input: | Standard |
| Supplier Device Package: | SOT-227B |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 105A |
| Configuration: | Single |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| IGBT Type: | - |
| Detailed Description: | IGBT Module Single 1200V 105A 500W Chassis Mount SOT-227B |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 1200V |
| Power - Max: | 500W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| NTC Thermistor: | No |
| Series: | XPT™, GenX3™ |
| Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: | 3.2V @ 15V, 82A |
| Input Capacitance (Cies) @ Vce: | 4060pF @ 25V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 50µA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
Introduce
We can supply IXYN82N120C3H1 , send us a request quote to request IXYN82N120C3H1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IXYN82N120C3H1.The price and lead time for IXYN82N120C3H1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IXYN82N120C3H1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






