Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ITNF-0135-D101 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ITNF-0135-D101 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ITNF-0135-D101
| Part No | ITNF-0135-D101 |
|---|---|
| Manufacturer | Schurter |
| Description | ITNF PULSE TRANSFORMER THT 0.1A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Through Hole |
|---|---|
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1.1mH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 23 Weeks |
| Weight: | 0.11 oz (3.13g) |
| Height - Seated (Max): | 0.417" (10.60mm) |
| Transformer Type: | Isolation and Data Interface (Encapsulated) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.598" W (13.00mm x 15.20mm) |
| Series: | ITNF |
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | 1:1:1 |
| Energy Time (E.T.): | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
Introduce
We can supply ITNF-0135-D101 , send us a request quote to request ITNF-0135-D101 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ITNF-0135-D101.The price and lead time for ITNF-0135-D101 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ITNF-0135-D101.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





