Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISP2412A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISP2412A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ISP2412A
| Part No | ISP2412A |
|---|---|
| Manufacturer | XP Power |
| Description | DC DC CONVERTER 12V 2W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Package / Case: | 16-SMD Module, 6 Leads |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output (Max): | 167mA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 12V 167mA 18V - 36V Input |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Efficiency: | 80% |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | - |
| Size / Dimension: | 0.94" L x 0.54" W x 0.31" H (23.9mm x 13.7mm x 8.0mm) |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Series: | ISP |
| Power (Watts): | 2W |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply ISP2412A , send us a request quote to request ISP2412A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISP2412A.The price and lead time for ISP2412A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ISP2412A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






