Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IRAUDAMP4A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IRAUDAMP4A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IRAUDAMP4A
| Part No | IRAUDAMP4A |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | KIT DESIGN IRS20957S/IRF6645 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Board Type: | Fully Populated |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | IRF6645, IRS20957 - 2-Channel (Stereo) Output Class D Audio Amplifier Evaluation Board |
| Voltage - Supply: | ±25 V ~ 35 V |
| Utilized IC / Part: | IRF6645, IRS20957 |
| Amplifier Type: | Class D |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 120W x 2 @ 4 Ohm |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | SP001576636 |
| Output Type: | 2-Channel (Stereo) |
Introduce
We can supply IRAUDAMP4A , send us a request quote to request IRAUDAMP4A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IRAUDAMP4A.The price and lead time for IRAUDAMP4A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IRAUDAMP4A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






