Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy INS-3150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy INS-3150 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
INS-3150
| Part No | INS-3150 |
|---|---|
| Manufacturer | Jonard Tools |
| Description | #3 X 6 PHILLIPS SCREWDRIVER INS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Tool Type: | Screwdriver |
| Tip - Type: | Phillips |
| Series: | - |
| Length - Overall: | 10.13" (257.2mm) |
| Length - Blade: | 6.00" (152.4mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | #3 Phillips Screwdriver 10.13" (257.2mm) |
| Size: | #3 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Features: | Insulated to 1000V, Soft Grip |
| Weight: | 0.32 lb (145.15g) |
Introduce
We can supply INS-3150 , send us a request quote to request INS-3150 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number INS-3150.The price and lead time for INS-3150 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part INS-3150.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





