Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILQ74 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILQ74 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ILQ74
| Part No | ILQ74 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | OPTOISO 5.3KV 4CH TRANS 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Voltage - Output (Max): | 20V |
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 4 |
| Current - Output / Channel: | - |
| Supplier Device Package: | 16-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optoisolator Transistor Output 5300Vrms 4 Channel 16-DIP |
| Vce Saturation (Max): | 500mV |
| Voltage - Isolation: | 5300Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Current Transfer Ratio (Max): | - |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | 3µs, 3µs |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.3V |
| Output Type: | Transistor |
| Current Transfer Ratio (Min): | 12.5% @ 16mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 60mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
Introduce
We can supply ILQ74 , send us a request quote to request ILQ74 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILQ74.The price and lead time for ILQ74 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ILQ74.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





