Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILD74 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILD74 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ILD74
| Part No | ILD74 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay / Semiconductor - Opto Division |
| Description | OPTOISOLTR 5.3KV 2CH TRANS 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Number of Channels: | 2 |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Vce Saturation (Max): | 500mV |
| Voltage - Isolation: | 5300Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Current Transfer Ratio (Max): | - |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | 3µs, 3µs |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.3V |
| Output Type: | Transistor |
| Current Transfer Ratio (Min): | 12.5% @ 16mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Voltage - Output (Max): | 20V |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | - |
| Detailed Description: | Optoisolator Transistor Output 5300Vrms 2 Channel 8-DIP |
| Series: | - |
| Other Names: | 751-1326-5 751-1326-5-ND ILD74GI ILD74GI-ND |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 60mA |
Introduce
We can supply ILD74 , send us a request quote to request ILD74 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILD74.The price and lead time for ILD74 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ILD74.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






