Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ILD2111XUMA2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ILD2111XUMA2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ILD2111XUMA2
| Part No | ILD2111XUMA2 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC LED DRVR DCDC CONTROLLER 8DSO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Lighting |
|---|---|
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Voltage - Supply (Max): | 24V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Current - Output / Channel: | - |
| Supplier Device Package: | PG-DSO-8-58 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Driver IC 1 Output DC DC Controller Step-Down (Buck) PWM Dimming PG-DSO-8-58 |
| Topology: | Step-Down (Buck) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Frequency: | - |
| Dimming: | PWM |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Internal Switch(s): | No |
| Type: | DC DC Controller |
| Other Names: | ILD2111XUMA2-ND ILD2111XUMA2TR SP001415548 |
| Voltage - Supply (Min): | 6V |
| Voltage - Output: | - |
| Number of Outputs: | 1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
Introduce
We can supply ILD2111XUMA2 , send us a request quote to request ILD2111XUMA2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ILD2111XUMA2.The price and lead time for ILD2111XUMA2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ILD2111XUMA2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






