Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IL2985E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IL2985E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IL2985E
| Part No | IL2985E |
|---|---|
| Manufacturer | NVE Corporation |
| Description | DG ISO 2.5KV RS485 16SOIC LOW PO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Number of Channels: | 3 |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 5.5 V, 4.5 V ~ 5.5 V |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 80ns, 80ns |
| Isolated Power: | No |
| Voltage - Isolation: | 2500Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Data Rate: | 4Mbps |
| Detailed Description: | RS422, RS485 Digital Isolator 2500Vrms 3 Channel 4Mbps 30kV/µs CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Series: | - |
| Type: | RS422, RS485 |
| Other Names: | 390-1175 |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 2/1 |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 30kV/µs |
| Technology: | GMR (Giant Magnetoresistive) |
Introduce
We can supply IL2985E , send us a request quote to request IL2985E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IL2985E.The price and lead time for IL2985E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IL2985E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





