Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFX52001EJXUMA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IFX52001EJXUMA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IFX52001EJXUMA1
| Part No | IFX52001EJXUMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC RELAY DVR CC 8DSO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | PG-DSO-8, e-Pad |
| Current - Output (Max): | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Load: | 3 V ~ 30 V |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Interface: | On/Off |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Switch Type: | Relay, Solenoid Driver |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | IFX52001 |
| Other Names: | IFX52001EJ IFX52001EJ-ND IFX52001EJINTR-ND IFX52001EJXUMA1TR SP000911866 |
| Number of Outputs: | 1 |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Typ): | - |
| Output Type: | Bipolar |
| Fault Protection: | Over Temperature |
| Output Configuration: | High Side |
Introduce
We can supply IFX52001EJXUMA1 , send us a request quote to request IFX52001EJXUMA1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IFX52001EJXUMA1.The price and lead time for IFX52001EJXUMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IFX52001EJXUMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





