Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IF-HN05 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IF-HN05 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IF-HN05
| Part No | IF-HN05 |
|---|---|
| Manufacturer | Industrial Fiber Optics, Inc. |
| Description | LASER DIODE 633NM 0.5MW HOUSED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Housed Unit, Educational |
|---|---|
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 0.5mW |
| Other Names: | IF HN05 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Laser Diode 633nm 0.5mW 12 V ~ 18 V 650mA Housed Unit, Educational |
| Voltage - Input: | 12 V ~ 18 V |
| Wavelength: | 633nm |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Current Rating: | 650mA |
Introduce
We can supply IF-HN05 , send us a request quote to request IF-HN05 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IF-HN05.The price and lead time for IF-HN05 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IF-HN05.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





