Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IDCP1813ER270M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IDCP1813ER270M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IDCP1813ER270M
| Part No | IDCP1813ER270M |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | FIXED IND 27UH 710MA 522 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 27µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.126" (3.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 522 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 710mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 27µH Unshielded Wirewound Inductor 710mA 522 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm) |
| Series: | IDCP-1813 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply IDCP1813ER270M , send us a request quote to request IDCP1813ER270M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IDCP1813ER270M.The price and lead time for IDCP1813ER270M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IDCP1813ER270M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for IDCP1813ER270M
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
IDCP1813ER100K | Dale / Vishay | IDCP-1813 10 10% ER E1 | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER100M | Dale / Vishay | FIXED IND 10UH 1.15A 182 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER120M | Dale / Vishay | FIXED IND 12UH 1.05A 210 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER150M | Dale / Vishay | FIXED IND 15UH 920MA 235 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER180M | Dale / Vishay | FIXED IND 18UH 840MA 338 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER1R0M | Dale / Vishay | FIXED IND 1UH 3.8A 33 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER1R4M | Dale / Vishay | FIXED IND 1.4UH 3.3A 38 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER1R8M | Dale / Vishay | FIXED IND 1.8UH 2.91A 42 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER220M | Dale / Vishay | FIXED IND 22UH 760MA 378 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER270K | Dale / Vishay | IDCP-1813 27 10% ER E1 | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER270M | Dale / Vishay | FIXED IND 27UH 710MA 522 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER2R2M | Dale / Vishay | FIXED IND 2.2UH 2.6A 47 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER2R7M | Dale / Vishay | FIXED IND 2.7UH 2.43A 52 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER330M | Dale / Vishay | FIXED IND 33UH 640MA 540 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER390M | Dale / Vishay | FIXED IND 39UH 590MA 587 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER3R3M | Dale / Vishay | FIXED IND 3.3UH 2.15A 58 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER3R9M | Dale / Vishay | FIXED IND 3.9UH 1.98A 76 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER470K | Dale / Vishay | IDCP-1813 47 10% ER E1 | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER470M | Dale / Vishay | FIXED IND 47UH 540MA 844 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER4R7M | Dale / Vishay | FIXED IND 4.7UH 1.7A 94 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER560M | Dale / Vishay | FIXED IND 56UH 500MA 937 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER5R6M | Dale / Vishay | FIXED IND 5.6UH 1.6A 101 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER680K | Dale / Vishay | IDCP-1813 68 10% ER E1 | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER680M | Dale / Vishay | FIXED IND 68UH 460MA 1.117 OHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER6R8M | Dale / Vishay | FIXED IND 6.8UH 1.41A 117 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP1813ER8R2M | Dale / Vishay | FIXED IND 8.2UH 1.26A 132 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER100M | Dale / Vishay | FIXED IND 10UH 1.44A 100 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER101K | Dale / Vishay | IDCP-2218 100 10% ER E1 | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER101M | Dale / Vishay | FIXED IND 100UH 520MA 700 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER120M | Dale / Vishay | FIXED IND 12UH 1.4A 120 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER150M | Dale / Vishay | FIXED IND 15UH 1.3A 140 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER151M | Dale / Vishay | FIXED IND 150UH 400MA 1.1 OHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER180M | Dale / Vishay | FIXED IND 18UH 1.23A 150 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER181M | Dale / Vishay | FIXED IND 180UH 380MA 1.38 OHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER220K | Dale / Vishay | IDCP-2218 22 10% ER E1 | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER220M | Dale / Vishay | FIXED IND 22UH 1.11A 180 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER221M | Dale / Vishay | FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER270M | Dale / Vishay | FIXED IND 27UH 970MA 200 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER330M | Dale / Vishay | FIXED IND 33UH 880MA 230 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER470K | Dale / Vishay | IDCP-2218 47 10% ER E1 | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER470M | Dale / Vishay | FIXED IND 47UH 720MA 370 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER4R7M | Dale / Vishay | FIXED IND 4.7UH SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP2218ER680M | Dale / Vishay | FIXED IND 68UH 610MA 460 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP3020ER100K | Dale / Vishay | IDCP-3020 10 10% ER E1 | RFQ >> |
![]() |
IDCP3020ER100M | Dale / Vishay | FIXED IND 10UH 2.3A 70 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP3020ER101M | Dale / Vishay | FIXED IND 100UH 720MA 430 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP3020ER120M | Dale / Vishay | FIXED IND 12UH 2A 80 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP3020ER150M | Dale / Vishay | FIXED IND 15UH 1.8A 90 MOHM SMD | RFQ >> |
![]() |
IDCP3020ER151M | Dale / Vishay | FIXED IND 150UH 580MA 640 MOHM | RFQ >> |
![]() |
IDCP3020ER180M | Dale / Vishay | FIXED IND 18UH 1.6A 100 MOHM SMD | RFQ >> |





