Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ICF12005A007V-007-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ICF12005A007V-007-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ICF12005A007V-007-R
| Part No | ICF12005A007V-007-R |
|---|---|
| Manufacturer | TDK-Lambda Americas, Inc. |
| Description | DC DC CONVERTER 0.7-5.5V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Package / Case: | 10-SMD Module |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | 10-SMD Module |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.7 ~ 5.5 V 5A 4.5V - 14V Input |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Efficiency: | 93.5% |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | - |
| Size / Dimension: | 0.48" L x 0.48" W x 0.18" H (12.2mm x 12.2mm x 4.5mm) |
| Voltage - Output 1: | 0.7 ~ 5.5 V |
| Series: | iCF |
| Voltage - Output 4: | - |
| Power (Watts): | 25W |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Features: | OTP, SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 115°C |
Introduce
We can supply ICF12005A007V-007-R , send us a request quote to request ICF12005A007V-007-R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ICF12005A007V-007-R.The price and lead time for ICF12005A007V-007-R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ICF12005A007V-007-R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






