Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HY19-12LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HY19-12LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HY19-12LF
| Part No | HY19-12LF |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions, Inc. |
| Description | RF DIR COUPLR 1.85-1.99GHZ 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Isolation: | 20dB |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Return Loss: | 17dB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 0.5dB |
| Detailed Description: | RF Directional Coupler General Purpose 1.85GHz ~ 1.99GHz 4W 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Power - Max: | 4W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Frequency: | 1.85GHz ~ 1.99GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Coupler Type: | Standard |
| Coupling Factor: | - |
| Other Names: | 863-1247-1 HY1912LF |
Introduce
We can supply HY19-12LF , send us a request quote to request HY19-12LF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HY19-12LF.The price and lead time for HY19-12LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HY19-12LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





