Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HV7100NG-G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HV7100NG-G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HV7100NG-G
| Part No | HV7100NG-G |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC FAN DRIVER 24V/48V 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Fan Controller |
|---|---|
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Motor Driver Parallel, PWM 14-SOIC |
| Voltage - Supply: | 3.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load: | - |
| Interface: | Parallel, PWM |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Controller - Speed |
| Series: | - |
| Base Part Number: | HV7100 |
| Current - Output: | - |
| Technology: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration: | Pre-Driver - High Side |
Introduce
We can supply HV7100NG-G , send us a request quote to request HV7100NG-G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HV7100NG-G.The price and lead time for HV7100NG-G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HV7100NG-G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





