Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HS1DL MHG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HS1DL MHG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HS1DL MHG
| Part No | HS1DL MHG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GEN PURP 200V 1A SUB SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-219AB |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Sub SMA |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 200V 1A Surface Mount Sub SMA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 950mV @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 20pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Other Names: | HS1DL MHG-ND HS1DLMHG |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 50ns |
Introduce
We can supply HS1DL MHG , send us a request quote to request HS1DL MHG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HS1DL MHG.The price and lead time for HS1DL MHG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HS1DL MHG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





