Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HKQ040211NH-T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HKQ040211NH-T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HKQ040211NH-T
| Part No | HKQ040211NH-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 11NH 140MA 1.23 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±3% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 01005 (0402 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 11nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.009" (0.23mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 3.9GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.23 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 140mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Material - Core: | Ceramic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 11nH Unshielded Multilayer Inductor 140mA 1.23 Ohm Max 01005 (0402 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 500MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Series: | HK, Q Type |
| Q @ Freq: | 12 @ 500MHz |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 587-5229-1 |
Introduce
We can supply HKQ040211NH-T , send us a request quote to request HKQ040211NH-T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HKQ040211NH-T.The price and lead time for HKQ040211NH-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HKQ040211NH-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for HKQ040211NH-T
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| HKQ04020N5B-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.5NH 500MA 80MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N5B-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.5NH 500MA 80 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N5C-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.5NH 500MA 80MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N5C-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.5NH 500MA 80 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N5S-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.5NH 500MA 80MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N5S-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.5NH 500MA 80 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N6B-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.6NH 500MA 80MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N6B-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.6NH 500MA 80 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N6C-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.6NH 500MA 80MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N6C-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.6NH 500MA 80 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N6S-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.6NH 500MA 80MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N6S-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.6NH 500MA 80 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N7B-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.7NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N7B-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.7NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N7C-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.7NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N7C-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.7NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N7S-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.7NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N7S-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.7NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N8B-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.8NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N8B-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.8NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N8C-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.8NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N8C-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.8NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N8S-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.8NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N8S-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.8NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N9B-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.9NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N9B-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.9NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N9C-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.9NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N9C-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.9NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ04020N9S-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 0.9NH 470MA 90MOHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ04020N9S-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 0.9NH 470MA 90 MOHM | RFQ >> | |
| HKQ040210NH-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 10NH 140MA 1.23OHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ040210NH-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 10NH 140MA 1.23 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040210NJ-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 10NH 140MA 1.23OHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ040210NJ-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 10NH 140MA 1.23 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040211NH-E | Taiyo Yuden | FIXED IND 11NH 140MA 1.23 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040211NH-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 11NH 140MA 1.23 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040211NJ-E | Taiyo Yuden | FIXED IND 11NH 140MA 1.23 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040211NJ-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 11NH 140MA 1.23 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040212NH-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 12NH 140MA 1.23OHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ040212NH-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 12NH 140MA 1.23 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040212NJ-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 12NH 140MA 1.23OHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ040212NJ-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 12NH 140MA 1.23 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040213NH-E | Taiyo Yuden | FIXED IND 13NH 140MA 1.32 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040213NH-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 13NH 140MA 1.32 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040213NJ-E | Taiyo Yuden | FIXED IND 13NH 140MA 1.32 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040213NJ-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 13NH 140MA 1.32 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040215NH-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 15NH 140MA 1.54OHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ040215NH-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 15NH 140MA 1.54 OHM | RFQ >> | |
| HKQ040215NJ-E | Taiyo Yuden | FIXD IND 15NH 140MA 1.54OHM SMD | RFQ >> | |
| HKQ040215NJ-T | Taiyo Yuden | FIXED IND 15NH 140MA 1.54 OHM | RFQ >> |





