Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HEG-7-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HEG-7-1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HEG-7-1
| Part No | HEG-7-1 |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CBL CLAMP GROUND BRONZE PIPE MNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.810" (71.37mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Pipe Mount, Adjustable |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | 3.000" (76.20mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Clamp, Grounding Bronze Pipe Mount, Adjustable |
| Adhesive: | - |
| Material Flammability Rating: | - |
| Type Attributes: | Conduit Hub |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Panel Hole Size: | - |
| Opening Size: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Bronze |
| Series: | - |
| Width: | 1.250" (31.75mm) |
| Type: | Clamp, Grounding |
| Other Names: | 07498302246 |
| Material: | Bronze |
| Material Thickness: | - |
| Features: | - |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply HEG-7-1 , send us a request quote to request HEG-7-1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HEG-7-1.The price and lead time for HEG-7-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HEG-7-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






