Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HCNR200-050E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HCNR200-050E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HCNR200-050E
| Part No | HCNR200-050E |
|---|---|
| Manufacturer | Avago Technologies (Broadcom Limited) |
| Description | OPTOISO 5KV LINEAR PHVOLT 8DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-DIP (0.400", 10.16mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Voltage - Output (Max): | - |
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 1 |
| Current - Output / Channel: | - |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Optoisolator Photovoltaic, Linearized Output 5000Vrms 1 Channel 8-DIP |
| Vce Saturation (Max): | - |
| Voltage - Isolation: | 5000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Current Transfer Ratio (Max): | 0.75% @ 10mA |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.6V |
| Output Type: | Photovoltaic, Linearized |
| Current Transfer Ratio (Min): | 0.25% @ 10mA |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 25mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
Introduce
We can supply HCNR200-050E , send us a request quote to request HCNR200-050E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HCNR200-050E.The price and lead time for HCNR200-050E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HCNR200-050E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





