Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HA55-2223070LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HA55-2223070LF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HA55-2223070LF
| Part No | HA55-2223070LF |
|---|---|
| Manufacturer | TT Electronics |
| Description | FIXED IND 7UH 40A 2 MOHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 7µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.669" (17.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 2 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 155°C |
| Current Rating: | 40A |
| Current - Saturation: | 48A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tray |
| Detailed Description: | 7µH Shielded Wirewound Inductor 40A 2 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.906" L x 0.866" W (23.00mm x 22.00mm) |
| Series: | HA55 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 987-1479 HA552223070LF |
Introduce
We can supply HA55-2223070LF , send us a request quote to request HA55-2223070LF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HA55-2223070LF.The price and lead time for HA55-2223070LF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HA55-2223070LF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






