Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HA1SV24005PRFA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HA1SV24005PRFA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HA1SV24005PRFA
| Part No | HA1SV24005PRFA |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Description | DC DC CONVERTER 24V 120W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial), Railway |
|---|---|
| Supplier Device Package: | Half Brick |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Isolation: | 3kV |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Power (Watts): | 120W |
| Features: | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C (With Derating) |
| Package / Case: | Half Brick |
| Voltage - Input (Min): | 53V |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tray |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 24V 5A 53V - 154V Input |
| Efficiency: | 89% |
| Size / Dimension: | 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm) |
| Voltage - Output 1: | 24V |
| Series: | Delphi HA1SV |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max): | 154V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Control Features: | Enable, Active High |
Introduce
We can supply HA1SV24005PRFA , send us a request quote to request HA1SV24005PRFA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HA1SV24005PRFA.The price and lead time for HA1SV24005PRFA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HA1SV24005PRFA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





