Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H8470KFDA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H8470KFDA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
H8470KFDA
| Part No | H8470KFDA |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 470K OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±25ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Holco, Holsworthy |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Other Names: | 1-1879620-4 1-1879620-4-ND |
| Resistance: | 470 kOhms |
| Features: | Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply H8470KFDA , send us a request quote to request H8470KFDA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H8470KFDA.The price and lead time for H8470KFDA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part H8470KFDA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





