Buy H8470KFDA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
H8470KFDA
Part No H8470KFDA
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 470K OHM 1/4W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Detailed Description:470 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Number of Terminations:2
Series:Holco, Holsworthy
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Other Names:1-1879620-4 1-1879620-4-ND
Resistance:470 kOhms
Features:Pulse Withstanding
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C