Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H65AAPC,AL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H65AAPC,AL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
H65AAPC,AL
| Part No | H65AAPC,AL |
|---|---|
| Manufacturer | Serpac Electronic Enclosures |
| Description | BOX ABS ALMOND 4.94"L X 2.75"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.940" (23.88mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Almond Hand Held, Split Sides and End Panel(s) 4.940" L x 2.750" W (125.48mm x 69.85mm) X 0.940" (23.88mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.117 lb (53.07g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP40 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 4.940" L x 2.750" W (125.48mm x 69.85mm) |
| Color: | Almond |
| Series: | H |
| Thickness: | 0.080" (2.03mm) |
| Other Names: | H-65 AA-PC ALMOND H-65 AA-PCA H-65AA-PCALMOND SRH65-AAPCA |
| Material: | Plastic, ABS |
| Design: | Hand Held, Split Sides and End Panel(s) |
| Features: | Battery Compartment, AA, PCB Supports, Pocket Clip |
| Area (L x W): | 13.6 in² (88 cm²) |
Introduce
We can supply H65AAPC,AL , send us a request quote to request H65AAPC,AL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H65AAPC,AL.The price and lead time for H65AAPC,AL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part H65AAPC,AL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





