Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H4154RBZA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H4154RBZA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
H4154RBZA
| Part No | H4154RBZA |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 154 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 154 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Holco, Holsworthy |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Other Names: | 1-1879688-6 1-1879688-6-ND |
| Resistance: | 154 Ohms |
| Features: | Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply H4154RBZA , send us a request quote to request H4154RBZA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H4154RBZA.The price and lead time for H4154RBZA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part H4154RBZA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






