Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GW5DLC40M04 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GW5DLC40M04 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GW5DLC40M04
| Part No | GW5DLC40M04 |
|---|---|
| Manufacturer | Sharp Microelectronics |
| Description | LED MOD 25WATT ZENIGATA 4050K |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 1.80mm |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Features: | - |
| Current - Test: | 700mA |
| CCT (K): | 4000K |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 37V |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Viewing Angle: | - |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Packaging: | Tray |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 98 lm/W |
| Configuration: | Square |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) - White, Neutral Square |
| Lens Type: | Flat |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 2550 lm (Typ) |
| Current - Max: | 1.05A |
| Size / Dimension: | 20.00mm L x 24.00mm W |
| Color: | White, Neutral |
| Series: | - |
| Type: | Chip On Board (COB) |
| Other Names: | 425-2797 |
| Wavelength: | - |
Introduce
We can supply GW5DLC40M04 , send us a request quote to request GW5DLC40M04 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GW5DLC40M04.The price and lead time for GW5DLC40M04 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GW5DLC40M04.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





