Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GLMR47KAT1A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GLMR47KAT1A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GLMR47KAT1A
| Part No | GLMR47KAT1A |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FIXED IND 470NH 815MA 190 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470nH Unshielded Wirewound Inductor 815mA 190 mOhm Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 470nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.105" (2.67mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.127" L x 0.080" W (3.23mm x 2.03mm) |
| Series: | GL |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 190 mOhm |
| Type: | Wirewound |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 815mA |
Introduce
We can supply GLMR47KAT1A , send us a request quote to request GLMR47KAT1A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GLMR47KAT1A.The price and lead time for GLMR47KAT1A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GLMR47KAT1A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





