Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GLB1R020 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GLB1R020 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GLB1R020
| Part No | GLB1R020 |
|---|---|
| Manufacturer | Sprague Goodman |
| Description | FIXED IND 1UH 470MA 520MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Detailed Description: | 1µH Shielded Molded Inductor 470mA 520 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 1µH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | SURFCOIL® GLB |
| Q @ Freq: | 30 @ 25.2MHz |
| DC Resistance (DCR): | 520 mOhm Max |
| Type: | Molded |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 470mA |
Introduce
We can supply GLB1R020 , send us a request quote to request GLB1R020 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GLB1R020.The price and lead time for GLB1R020 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GLB1R020.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





