Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GL8200 INT_1102574 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GL8200 INT_1102574 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GL8200 INT_1102574
| Part No | GL8200 INT_1102574 |
|---|---|
| Manufacturer | Sierra Wireless |
| Description | MODEM HSPA+ SERIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Modulation or Protocol: | EDGE, GPRS, GSM, HSDPA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RF Transceiver, Modem 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz EDGE, GPRS, GSM, HSDPA USB |
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 32 V |
| Data Rate (Max): | - |
| Interface: | USB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Sensitivity: | - |
| Frequency: | 850MHz, 900MHz, 1.8GHz, 1.9GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Transceiver, Modem |
| Series: | GL |
| Other Names: | 1102574 1645-1010 GL8200 5.5.14 GL8200_1102574 |
| Power - Output: | - |
| Features: | - |
Introduce
We can supply GL8200 INT_1102574 , send us a request quote to request GL8200 INT_1102574 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GL8200 INT_1102574.The price and lead time for GL8200 INT_1102574 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GL8200 INT_1102574.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





