Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GK3LA-P11 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GK3LA-P11 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GK3LA-P11
| Part No | GK3LA-P11 |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FILTER LC(PI) 0.3UF TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | - |
| Package / Case: | Axial - Threaded Terminals |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Channels: | 1 |
| Current: | 5A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 0.3µF 5A Axial - Threaded Terminals |
| Resistance - Channel (Ohms): | 0.15 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Filter Order: | 3rd |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.375" Dia x 0.540" L (9.53mm x 13.72mm) |
| Series: | GK |
| Attenuation Value: | 80dB @ 100MHz |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | LC (Pi) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Values: | C = 0.3µF |
| ESD Protection: | - |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply GK3LA-P11 , send us a request quote to request GK3LA-P11 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GK3LA-P11.The price and lead time for GK3LA-P11 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GK3LA-P11.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





