Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GFA-N14B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GFA-N14B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GFA-N14B
| Part No | GFA-N14B |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | GROMMET FLIP 0.855" NYLON GREEN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| For Use With/Related Products: | Cable, Wires |
|---|---|
| Bushing, Grommet Type: | Grommet, Flip |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Circular - 1.031" (26.19mm) Grommet, Flip 0.855" (21.72mm) Green |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 1.031" (26.19mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Green |
| Series: | GFA |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Features: | - |
| Panel Thickness: | 0.070" (1.78mm) |
| Diameter - Inside: | 0.855" (21.72mm) |
Introduce
We can supply GFA-N14B , send us a request quote to request GFA-N14B pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GFA-N14B.The price and lead time for GFA-N14B depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GFA-N14B.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






