Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy G-406 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy G-406 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
G-406
| Part No | G-406 |
|---|---|
| Manufacturer | Affinity Medical Technologies - a Molex company |
| Description | GROMMET 0.500" PVC BLACK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| For Use With/Related Products: | Cable, Wires |
|---|---|
| Bushing, Grommet Type: | Grommet |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Grommet 0.500" (12.70mm) Black |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Panel Cutout Dimensions: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | - |
| Other Names: | Q874680A |
| Material: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Features: | - |
| Panel Thickness: | - |
| Diameter - Inside: | 0.500" (12.70mm) |
Introduce
We can supply G-406 , send us a request quote to request G-406 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number G-406.The price and lead time for G-406 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part G-406.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







