Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FTWZR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FTWZR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FTWZR
| Part No | FTWZR |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | TWEEZER POINTED FINE 4.77" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tip - Style: | Pointed |
|---|---|
| Tip - Type: | Fine |
| Length - Overall: | 4.77" (121.2mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Tweezers Pointed Fine 4.77" (121.2mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Pattern Number: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Material: | - |
| Features: | - |
| Tip - Shape: | Straight |
Introduce
We can supply FTWZR , send us a request quote to request FTWZR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FTWZR.The price and lead time for FTWZR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FTWZR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





