Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FTS375-010.0M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FTS375-010.0M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FTS375-010.0M
| Part No | FTS375-010.0M |
|---|---|
| Manufacturer | Connor-Winfield |
| Description | IC GPS BASED TIMING MOD (OCXO) |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 36-DIP Module |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Main Purpose: | GPS |
| Packaging: | Bulk |
| Input: | LVCMOS |
| Supplier Device Package: | Module |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Supply: | 3.135 V ~ 3.465 V |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Ratio - Input:Output: | 2:3 |
| Frequency - Max: | 10MHz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| PLL: | Yes |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Output: | CMOS |
| Series: | - |
| Other Names: | CW688 FTS375010.0M |
| Number of Circuits: | 1 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply FTS375-010.0M , send us a request quote to request FTS375-010.0M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FTS375-010.0M.The price and lead time for FTS375-010.0M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FTS375-010.0M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





