Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FLLE2400APVI1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FLLE2400APVI1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FLLE2400APVI1
| Part No | FLLE2400APVI1 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | LINE FILTER 1.2KVDC 400A CHASSIS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Photovoltaic Inverter |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated AC: | - |
| Current: | 400A |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Rated DC: | 1200V (1.2kV) |
| Inductance: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Termination Style: | Terminal Post |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | FLLE2 |
| Filter Type: | DC |
| Other Names: | 399-16599 LLE2400APVI1 |
| Frequency - Operating: | - |
| Approvals: | EN, UL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
Introduce
We can supply FLLE2400APVI1 , send us a request quote to request FLLE2400APVI1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FLLE2400APVI1.The price and lead time for FLLE2400APVI1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FLLE2400APVI1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





