Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FL67H8A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FL67H8A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FL67H8A
| Part No | FL67H8A |
|---|---|
| Manufacturer | Arcolectric (Bulgin) |
| Description | INCAND PANEL INDICATOR AMB 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Amber |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | - |
| Current: | - |
| Voltage: | 24V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Incandescent Panel Indicator Amber Diffused 24V Round with Flat Top |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Ratings: | - |
| Termination Style: | - |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.50" (12.70mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top |
| Lamp Color: | Amber |
| Type: | Incandescent |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | - |
Introduce
We can supply FL67H8A , send us a request quote to request FL67H8A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FL67H8A.The price and lead time for FL67H8A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FL67H8A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





